Oglądając „Titanica” z pewnością nie zwróciłeś uwagi na tę starszą parę. To, co im się przytrafiło, jest bardzo bolesne

Film „Titanic” Jamesa Camerona zdobył aż 11 Oscarów. Opowiada o prawdziwych wydarzeniach mających miejsce w 1912 roku. „Niezatapialny statek” pasażerski zderzył się z górą lodową i w wyniku tej katastrofy życie straciło ponad 1500 osób.

Oglądając film, większość osób skupia się na miłości głównych bohaterów — Rose i Jacka, jednak nie jest to jedyna wzruszająca historia miłosna, która rozegrała się na wycieczkowcu. Na uwagę zasługuje również inna para. To starsze małżeństwo leżące w objęciach na łożu otoczonym lodowatą wodą.


titanic-love-couple


Izydor i Ida Straus mieli siedmioro dzieci i byli bardzo kochającą się parą. Zdecydowali się popłynąć dziewiczym rejsem Titanica wraz ze swoją pokojówką i lokajem. Gdy statek zaczął tonąć, Ida założyła pierścionek zaręczynowy oraz obrączkę, a także spakowała w malutki woreczek wszystkie specjalne prezenty otrzymane od męża.

titanic-love-couple55


W szalupach ratunkowych umieszczano najpierw pasażerów z pierwszej klasy. Ida nie chciała rozstawać się z mężem i kategorycznie odmawiała wejścia do łodzi. W końcu po namowach Izydora zdecydowała się opuścić statek. Ku zdziwieniu wszystkich po kilkunastu minutach kazała ją zawrócić. Nie chciała zostawiać małżonka samego na tonącym Titanicu.

Przejdź na drugą i trzecią stronę, by dowiedzieć się więcej. 

titanic-love-couple66

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : diply.com

One Response

  1. Tomek

Reply