Porównano skład Kit Kata z 1995 i z 2017 roku. Różnice są ogromne a konsumenci mocno rozczarowani!

Szwajcarska korporacja Nestlé AG jest największym przedsiębiorstwem spożywczym na świecie.

Firmę założył w 1866 roku niemiecki farmaceuta Henri Nestlé i od tego czasu prężnie się rozwija, przejmując liczne firmy z branży spożywczej. Nestlé jest najbardziej znana z produkcji mleka w proszku, kaszek i odżywek dla dzieci, jednak jest również właścicielem wielu innych artykułów m.in. batoników, wód mineralnych, lodów, kaw, karm dla zwierząt czy płatków śniadaniowych.

Nie ma chyba na świecie osoby, która minimum raz nie zetknęłaby się z jej produktami. Większość ludzi miała przyjemności zjeść batonik Kit Kat, Areo czy Lion lub posilić się pysznymi płatkami śniadaniowymi Nesquik. Sporo konsumentów zarzuca przedsiębiorstwu, że produkty sygnowane logiem Nestlé z roku na rok robią się coraz gorsze. Nie chodzi o smak, lecz o skład danych artykułów. Producent dodaje do nich coraz więcej cukru oraz oleju palmowego, który jest bardzo szkodliwy.

Emma Duncan z Warsop w Wielkiej Brytanii jest właścicielką sklepu z bibelotami oraz używanymi rzeczami. Całkiem niedawno zalazła w starym pudełku batonik Kit Kat z 1995 roku. Oryginalne czerwone opakowanie było nienaruszone i doskonale widać było wszystkie napisy, w tym także skład produktu. Emma nie miała zamiaru jeść 22-letniego batonika, lecz porównać go z obecnym Kit Katem. Poszła do sklepu i kupiła batonik wyprodukowany w 2017 roku.

Do jakich wniosków doszła? O tym na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : thesun.co.uk, telegraph.co.uk

Reply