Mają zaledwie po 12 lat i walczą z białaczką, ale nie tracą nadziei, bo siłę do walki daje im łącząca ich miłość

Choroba nowotworowa to jedna z najgorszych diagnoz, jakie może postawić lekarz. Niestety rak nie oszczędza nikogo, atakuje zarówno dorosłych, jak i dzieci, którym odbiera radość dzieciństwa.

Walka z nowotworem jest trudna i bardzo wyczerpująca. Bolesne badania diagnostyczne, zbiegi chirurgiczne, chemioterapie czy radioterapie skutkujące wieloma efektami ubocznymi, to wszystko wycieńcza organizm chorego. W tak trudnym okresie potrzebne jest mu więc solidne wsparcie i bliska osoba, która podtrzyma na duchu i nie straci nadziei w najtrudniejszych momentach. 12-letnia Stella z Nowego Jorku ma kogoś takiego, a jest nim jej rówieśnik Lucas, którego poznała w szpitalu, gdyż chłopiec również ma nowotwór.


stella-and-Lucas-p


Gdy u Stelli zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową, dziewczynka natychmiast została skierowana na leczenie. Jej spokojny do tej pory świat dziecka się załamał i musiała odnaleźć się w nowej, trudnej i bolesnej szpitalnej rzeczywistości. Na szczęście los postawił na jej drodze Lucasa, chłopca który również choruje na białaczkę. Nastolatkowie szybko się zaprzyjaźnili i zaczęli wzajemnie wpierać, zwłaszcza podczas przyjmowania chemii.

Wielotygodniowe pobyty w szpitalu zbliżyły Stellę i Lucasa

stella and Lucas (4)


Stella i Lukas doskonale się rozumieli od pierwszego dnia, tak jakby znali się od lat. Połączyła ich walka z chorobą, gdyż tylko oni wiedzą, co przeżywa śmiertelnie chore dziecko. Z czasem ich przyjaźń zaczęła przeradzać się w miłość. Zapewne większość osób stwierdzi, że cóż to może być za miłość w wieku 12 lat, ale Stella i Lucas przez chorobę szybko dojrzeli emocjonalnie.

Choć fizycznie to jeszcze dzieci, to dojrzałości mógłby uczyć się od nich niejeden dorosły

Dalszy ciąg tej wzruszającej historii na kolejnych stronach. 

stella and Lucas (2)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : hefty.co

Reply