5 płciowych stereotypów, których powinniśmy się jak najszybciej pozbyć, a dzięki temu będziemy szczęśliwsi

Myślenie schematami jest zwodnicze i tylko pozornie daje nam jasne spojrzenie na świat.

Na szczęście myślenie stereotypowe nie jest już modne. Coraz mniej zwracamy uwagę na to, że skoro nasi dziadkowie tak żyli to i my koniecznie musimy tak żyć. Role w domach się zmieniają, coraz mniej osób dziwi, że mężczyzna woli zostać z dzieckiem w domu, a kobieta iść do pracy. Czas nauczyć się żyć w dobrze rozumianej wolności, która nikogo nie krzywdzi, a nas uszczęśliwia.

To oczywiste, że mężczyźni i kobiety różnią się, ale w wielu kwestiach są identyczni. Każdy z nas potrafi powiedzieć, jak wygląda i zachowuje się „prawdziwy mężczyzna” czy „prawdziwa kobieta”, a co najlepsze każdy powie co innego. Zatem teraz pozostaje tylko przekrzykiwać się, kto ma rację.  Warto nie kierować się stereotypami i dzielić świata na męski i żeński. Dać innym i samemu sobie swobodę.

Mamy dla was 5 głównych stereotypów płciowych, którymi kierują się ludzie, a które są zupełnie pozbawione sensu i prowadzą jedynie do niezrozumienia, oceniania i wydawania opinii, które często mijają się z prawdą.

5 płciowych stereotypów, których powinniśmy się jak najszybciej pozbyć

1. Dziewczynki powinny być ciche i miłe, chłopcy zaś powinni być odważni i umieć się bić

To od dorosłych zależy, jakie wzorce przejmie dziecko i jak będzie wyglądało ich życie. Dziewczynki są uczone, że mają być cichutkie, nie brudzić sukienek i nie biegać. Chłopcom nie wolno płakać i interesować się „babskimi rzeczami”. Dziecku należy umożliwić szeroki rozwój i wybranie własnej ścieżki. Dlatego nie ma się co złościć, gdy dziewczynka woli popracować z tatą w garażu a syn upiec cisto. Poparcie i poczucie akceptacji da dziecku siłę, by być tym kim chce, dziewczynka może zostać świetnym mechanikiem tak samo, jak chłopak doskonałym kucharzem.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me


Reply