Zdarzyło Ci się pisać sms w trakcie prowadzenia samochodu? Ten film może uratować Ci życie

Jazda samochodem wymaga od człowieka wiedzy, umiejętności praktycznych oraz dużego skupienia, dzięki któremu kontroluje on sytuację na drodze i jest w stanie szybko zareagować na niespodziewane zmiany. Niestety w ostatniej dekadzie kierowcy coraz bardziej rozpraszają swoją uwagę, przede wszystkim korzystając z telefonów. 

Co roku tysiące ludzi ginie w wypadkach komunikacyjnych spowodowanych przez nieuważnych kierowców, którzy zamiast na jezdnię patrzyli na ekrany swoich telefonów. Zaledwie kilka sekund nieostrożności może doprowadzić do czyjeś śmierci, co jest niewyobrażalną tragedią dla osób, którym zmarły był bliski.


auto-pas


Kampania społeczna „The Last Word” ma zadanie przestrzec ludzi przed tym, jaki dużym zagrożeniem jest pisanie smsów podczas prowadzenia samochodu. W swoim spocie twórcy nie straszą sceną makabrycznego wypadku, rozbitym szkłem na jezdni i krwią spływającą po masce auta, ale pokazują co dzieje się znacznie później, gdy bliskim przychodzi pochować ukochanego syna, męża, tatę…

Dzień pogrzebu to trauma dla dzieci żegnających swoich rodziców

auto-2


Kampanię prowadzi organizacja pożytku publicznego Miami-Dade Expressway Authority, zajmująca się poprawą bezpieczeństwa na drogach. Autorzy filmu przestrzegają widzów hasłem „Nie pozwól, by ostatnie słowo należało to twojego telefonu. Przyrzeknij, że nie będziesz pisać smsów podczas prowadzenia samochodu” oraz zachęcają do złożenia takiej przysięgi poprzez odpowiednią stronę internetową. Zobowiązanie wypełniło już ponad 14 tysięcy osób.

Widok dziecka niosącego trumnę ojca ściśnie serce każdemu

auto-1


Utrata kogoś bliskiego jest bardzo bolesnym przeżyciem, które na zawsze odmienia życie. Pustka po zmarłym i tęsknota za nim wypełniają serce oraz myśli i choć czas leczy rany, to wielu ludzi nigdy do końca nie godzi się ze stratą ukochanej osoby. Warto pomyśleć o tych wszystkich, którzy przeżywają żałobę i o własnych doświadczeniach z wiązanych z odejściem bliskich, zanim podejmie się decyzje o skorzystaniu z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu.

Pamiętajcie, odpisanie na smsa nie jest warte waszego życia i rozpaczy waszych najbliższych

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply