Przerażają wiele osób, ale gdy przyjrzeć się im bliżej to małe słodkie stworki. Nie wierzysz, zgadnij do kogo należą te nóżki

Wszelkiego typu fobie biorą się ponoć z niewiedzy, dlatego czasami lepiej spojrzeć na stworzenie zupełnie inaczej niż, od razu gnić je z kapciem.

Każdy z nas się czegoś boi. Ma coś, co przyprawia go o lęk i szybkie bicie serca. Można powiedzieć, że ile ludzi tyle strachów, bardziej lub mniej racjonalnych. Zakres fobii jest, można powiedzieć, nieograniczony. Boimy się ciemności, innych ludzi, owadów, a nawet przestrzeni czy zbyt małych pomieszczeń. Każdy taki lęk ma swój opis i swoją naukową nazwę, a ludzie walczą a nimi na różne sposoby.

Obok lęków, które paraliżują życie i sprawiają, że nie można się ze strachu poruszyć, są też lęki dość umiarkowane i powszechne. Da się z nimi żyć. Takim lękiem, który ma w sobie większość z nas, jest arachnofobia, lęk przed pająkami. Wiele kobiet zmaga się z nim na co dzień i z piskiem biegnie po odkurzacz albo kapcia, gdy zobaczy pająka.

A są to stworzenia najczęściej w ogóle nie szkodliwe, pomijając gatunki, które mają w swoich kłach truciznę, to wiele z nich jest niegroźna dla ludzi, ale niezbędna dla ekosystemu. Pająki od zawsze żyły w gospodarstwach domowych, w stajniach i stodołach, nie rzadko w domach. Łapiąc muchy i komary dbały o to, by było ich mniej.

Wiele osób na widok pająka krzyczy, twierdzi, że są to stworzenia paskudne i obrzydliwe. Mało kto przygląda się pająkom, a gdyby to zrobił, zobaczyłby jakie to urocze stworzenia. W internecie można zobaczyć zdjęcia nóżek pająków, które są naprawdę urocze.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wereblog.com

Reply