Strach wiele mówi o człowieku. Wybierz miejsce, które najbardziej Cie przeraża i sprawdź, co mówią o Tobie twoje lęki

„Odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu, ale na umiejętności działania mimo niego” – Shelogh Brown.

Każdy człowiek się czegoś boi. Czasami jest to słuszny strach, a czasami to irracjonalne odczucie, które tylko komplikuje życie. Warto więc nauczyć się nad nim panować, by nie pozbawiał nas codziennych radości.

Z definicji strach jest cechą pierwotną istot żywych (ludzi i zwierząt), która bezpośrednio wynika z istnienia tzw, instynktu przetrwania. Pojawia się w sytuacjach zagrożenia i jest reakcją całego organizmu: towarzyszy mu napięcie emocjonalne, przyspieszony oddech, zwiększona akcja serca czy sztywnienie mięśni.

Odczuwanie strachu może mieć pozytywne i negatywne następstwa. Jednych poczucie strachu mobilizuje do działania i walki, zaś innych paraliżuje i uniemożliwia im podjecie jakichkolwiek działań.

Joseph Campbell, amerykański religioznawca, mitoznawca i pisarz uznał, że jedyną drogą do szczęścia jest całkowicie wyzbycie się strachu. Swoją tezę próbował udowodnić w książce „The Cave You Fear to Enter Holds the Treasure You Seek” („Jaskinia, do której boisz się wejść, skrywa to, czego szukasz”).

W swej książce tej Amerykanin zaproponował też test, polegający na wyborze zdjęcia miejsca, w które nigdy nie chcielibyśmy się udać, bo jest dla nas najbardziej przerażające. Według Campbella dokonany wybór wiele mówi o osobowości człowieka.

Wybierz miejsce, którego najbardziej się boisz i sprawdź na kolejnych stronach, co ten wybór o Tobie świadczy. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it

Reply