Koci strach ma chyba największe oczy. Zobaczcie futrzaki, których bojaźliwe reakcje rozbawiły już 5 milionów ludzi

Strach to naturalne uczucie, którego doświadczają zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Choć towarzyszy nam od zawsze, to często trudno jest nad nim zapanować i nad pierwszą, najbardziej spontaniczną reakcją na zagrożenie.

Reakcji na coś przerażającego jest wiele: jedni uciekają, drudzy stoją jak sparaliżowani, trzecich dopada histeryczny śmiech, a jeszcze inni z radością stają oko w oko z własnymi słabościami i niebezpieczeństwem. A jak reagują koty, gdy ktoś lub coś je przestraszy? Bardzo ekspresywnie i przezabawne.


funny-cat-p


Koty to zwinne i dynamiczne zwierzęta, dlatego ich reakcje na coś, co je wystraszy również są szybkie i często pokazują ich wielką gibkość. Oczywiście bardzo często strachliwe zachowanie kota jest nieadekwatne do czyhającego na niego zagrożenia, ale któż zrozumie koty? Chyba nikt, dlatego dla wielu osób to fascynujące zwierzęta o nieprzeniknionym charakterze.

Z punktu oceny sytuacji przez człowieka, koty boją się wielu absurdalnych rzeczy, np. ogórków

funny-cat-1


Poniżej zobaczcie najzabawniejsze reakcje kotów na zagrożenia, zarówno na te duże, jak i te małe oraz na te nieistniejące, ponieważ strach kota jest nieracjonalny. Bądźcie uważni, bo koty czasem tak szybko się zrywają do skoku czy biegu, że trudno dopatrzeć się tego, co zrobiły ze swoim ciałem, a ich elastyczność jest niesamowita.

Koty z jednej strony są mega ciekawskie, a z drugiej hiper strachliwe

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply