Stara opowieść o tym, jak radzić sobie z problemami w życiu. Przeczytaj do końca, a nie pożałujesz!

Każdy człowiek ma jakieś problemy niezależnie od tego, w jakim jest wieku i czy jest biedy, czy bogaty.

Oczywiście majętnym ludziom łatwiej się z nimi uporać, ponieważ pieniądze otwierają sporo drzwi i załatwiają z pozoru trudne sprawy. Niektórzy ludzie nie mają już sił zmagać się z kłopotami i zwyczajnie się załamują. Nie są w stanie udźwignąć piętrzących się trudności. Zatrzymują się i nie robią nic! W takich chwilach zaleca się zastosowanie strategi osła, która została opisana poniżej.

W pewnym gospodarstwie zdarzył się dość nieprzyjemny wypadek. Osioł farmera wpadł do głębokiej studni i za nic nie mógł się wydostać. Mężczyzna zastanawiał się, jak może mu pomóc, jednak niczego mądrego nie wymyślił. Zwierzę było już bardzo stare i niezbyt potrzebne w gospodarstwie a studnia kompletnie wyschła. Rolnik podjął szokującą decyzję. Skazał osła na śmierć!

Zwołał sąsiadów, aby pomogli mu jak najszybciej zakopać studnię z osłem w środku. Mężczyźni złapali za łopaty i energicznie zaczęli wrzucać do doła ziemię oraz przeróżne śmieci. Zwierzę zaczęło panikować. Krzyczało głośno z przerażenia, lecz na nikim nie robiło to większego wrażenia. Po jakimś czasie odgłosy umilkły. Rolnicy stwierdzili, że przygnieciony ziemią osioł wreszcie się udusił.

W jaki sposób przechytrzył farmerów? O tym na kolejnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply