Holenderscy studenci często mają kłopot ze znalezieniem lokum na czas nauki, więc zaproponowano im mieszkania… w domu seniora! Sprawdźcie, czy ten pomysł wypalił

Osoby starsze to skarbnica mądrości i wiedzy, którą warto docenić.

Studia to wspaniały czas w życiu człowieka, okres nie tylko zdobywania wiedzy, ale też realizowania szalonych pomysłów i zawierania przyjaźni na całe życie. Pójście na studia wyższe to dla wielu osób symbol wejścia w dorosłość, dlatego wybierają uczelnie poza miejscem swojego mieszkania, by móc wyjechać z domu i uwolnić się spod rodzicielskiej opieki i władzy.

Najlepsze uczelnie przyciągają rzesze zdolnych młodych ludzi, którzy chcieliby kształcić się pod okiem najznamienitszych profesorów. Konsekwencją napływu studentów do danej miejscowości mogą być problemy lokalowe, zwłaszcza w miastach, które przyciągają nowych mieszkańców nie tylko dobrą ofertą edukacyjną. Tak właśnie jest w przypadku Amsterdamu i okolicznych miejscowości.

W Deventer, holenderskiej miejscowości położonej godzinę drogi od stolicy, działa organizacja Care Center Humanitas, która prowadzi domy opieki  dla osób starszych. Jej działacze widząc problem braku mieszkań dla studentów w pobliskim Amsterdamie oraz potrzebę kontaktu z ludźmi, jaką mają ich podopieczni, postanowili zaprosić żaków do siebie i dać im darmowy nocleg.

Więcej o holenderskiej akcji przeczytacie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it, humanitasdeventer.nl

Reply