Styliści koni i efekty ich ciężkiej pracy. Zobacz, jakie cuda potrafią stworzyć!

Jeśli chodzi o czyste piękno, niewiele zwierząt może konkurować z końmi. Konie towarzyszyły ludziom od stuleci. Kiedyś wykorzystywano je głównie do pracy. Były zwierzętami pociągowymi, zaprzęgano je do zrywki drewna lub wykorzystywano w gospodarstwach rolnych. Dziś służą przeważnie do celów sportowych i rekreacyjnych.

Opiekunowie koni z JMC Equestrian w Wielkiej Brytanii postanowili przyozdobić trochę swoich podopiecznych. Za pomocą golarek wycieli w ich sierści fantazyjne wzory, dzięki którym zwierzęta prezentują się jeszcze lepiej. Wyglądają jak z innej planety! Niektóre wzory wymagają kilku godzin pracy i ogromnej cierpliwości. Z daleka wyglądają jak naklejki, dopiero gdy przyjrzymy się z bliska, widzimy efekty mozolnej pracy. Opiekuni są obdarzeni niezwykłym talentem. Ich praca wygląda, jakby była wykonana przez profesjonalnych artystów.

Podobne praktyki stosowane są na targach wielbłądów. Handlarze wycinają na ich ciele piękne wzory, aby zwierzęta bardziej podobały się kupującym. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

1

2

12

10 9

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredomtherapy.com

Reply