6 superniebezpiecznych substancji znajdujących się w papierosach i zabijających 1200 osób dziennie

Papierosy są jedną z najbardziej powszechnych i akceptowanych na świecie używek. Są też przyczyną śmierci 1200 osób dziennie ze względu na znajdujące się w nich chemikalia i konsekwencje, które powoduje ich wdychanie.

W Meksyku szacuje się, że na 5 młodych osób w wieku 12-17 lat 1 pali papierosy, a także, że od 1 do 3 z tych młodych osób dziennie umiera z powodu palenia papierosów.


cigarettes-83571_960_720


Liczby te nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem zważywszy na fakt, że papierosy zawierają ogromne ilości szkodliwych substancji chemicznych, takich jak:
– chrom, używany w produkcji stali,
– benzen – związek znajdujący się w benzynie,
– toluen, używany do produkcji farb,
– arsen – składnik pestycydów,
– butan, znajdujący się w płynie do zapalniczek.

 

smoking-1418483_960_720


Są to oczywiście tylko niektóre z listy składników znajdujących się w papierosach, gdyż łącznie jest ich około 4 000. Wszystkie one są bardzo szkodliwe dla zdrowia, a mimo to rządy państw nie podejmują środków kontroli lub ograniczenia stosowania tego produktu. Najpotężniejszym narzędziem może więc być edukacja dzieci i młodzieży. Dzieciom od najmłodszych lat powinno się tłumaczyć, by nie sięgały po papierosy, gdyż są one niezwykle szkodliwe, a to dzieci właśnie są często ofiarami palenia.

smoking-1347830_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : familiasalud.com

Reply