Śmierć tego chłopca zaszokowała wszystkich. Dziecko utonęło leżąc we własnym łóżku !

Zabawa w basenie to doskonały sposób na ochłodę w upalny dzień oraz okazja do spędzenia czasu z przyjaciółmi. Niestety nie zawsze miłe spędzone popołudnie kończy się dobrze. Historia Johnny’ego Jackson’ona pokazuje, że rodzice zawsze powinni być czujni, ponieważ nawet niewinne pluskanie się w płytkiej wodzie, może doprowadzić do tragedii. 

Cassandra i jej syn Johnny wybrali się do sąsiadów, by spędzić gorące popołudnie przy basenie. Dzieci bawiły się w wodzie, a dorośli odpoczywali. Dzień był piękny i nic nie zapowiadało nadchodzącej tragedii, gdyż po powrocie do domu chłopiec nagle zmarł. Odkryta przyczyna śmierci zaszokowała wszystkich.


basen-pas


Wszystko, co zdarzyło się tego popołudnia było dla Cassandry niezrozumiałe. Kiedy wróciła z synem do domu nic nie wskazywało, że chłopiec za chwile umrze. Johnny zachowywal się jak zwykle: mówił, chodził uśmiechał się, choć twierdził, że jest zmęczony pod całym dniu. Spadek energii syna nie zaniepokoił matki, bo wiedziała, że kilka godzin spędzonych na harcach w wodzie przy pełnym słońcu, musiały wyczerpać organizm dziesięciolatka.

Chłopiec cały dzień był w dobrym humorze, ale wieczorem dopadło go silne zmęczenie

5934c32ffff28c1acd2b2a1f5a05d9b1


Johnny był zmęczony, ale szczęśliwy. Lekarstwem na spadek formy miał być odpoczynek, więc chłopiec położył się do łóżka. Gdy po około dwóch godzinach Cassandra przyszła sprawdzić czy jej syn spokojnie śpi, z przerażeniem odkryła, że dziecko nie oddycha, a jego usta pokrywa piana. Natychmiast wezwała pomoc, ale było już za późno. Lekarze przeprowadzili sekcję zwłok i z zaskoczeniem odkryli, że Johnny utonął, choć był we własnym łóżku.

Cassandra nawet nie przypuszczała, że jej syn utonął

fc06491e7100f32035114e844f4fb527


Przyczyną śmierci dziecka było suche utonięcie. Dochodzi wtedy do zachłyśnięcia się niewielką ilością wody, która zaczyna zalegać w drogach oddechowych, z czasem powodując coraz większe trudności w oddychaniu. Ostatecznie dochodzi do obrzęków i skurczu krtani. Człowiek pozbawiony tlenu dusi się. Objawy suchego utonięcia mogą pojawić się nawet kilka godzin po wyjściu z wody.

Suche utonięcie jest objawowe, dlatego można reagować na zagrożenie. Więcej przeczytacie na kolejnej stronie

1f24fc8a0d77fd9dd958824ced2811d7

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : nolocreo.com

Reply