Superbohaterowie walczą z czarnymi charakterami. Świat ratują jednak na co dzień, bez kombinezonów, tarcz i kosmicznych technologii

Ludzka twarz tych filmowych herosów jest lepsza od tego, co widzimy na ekranie, a ich działalność realna i wzruszająca.

Kochamy superbohaterów. Powód, dla którego filmy z herosami w zbrojach, czy nowoczesnych kombinezonach od razu po wejściu do kin stają się kasowymi hitami i zarabiają krocie jest jeden: światu potrzebni są dobrzy ludzie. Filmowi herosi zawsze stają na wysokości zadania, wygrywają kolejne walki, najpierw ze sobą, później z armiami złoczyńców.

Są dobrzy, a my w świecie przepełnionym złem łakniemy dobrych ludzi i pozytywnych wiadomości. Potrzebne nam epickie historie o wygranych walkach. Za te aktorzy występujący w rolach bohaterów dostają wysokie gaże. Płaci się im za czynienie dobra na ekranie. Kiedy ściągają kombinezony i wracają do domów nie muszą już ratować świata. Czasem jednak zdarza się tak, że superbohaterowie wcale nie wychodzą ze swych ról.

Choć o tym nie mówi się tak często, jak o ich kolejnych ekranowych hitach, tak naprawdę to w codziennym życiu wychodzi z nich prawdziwa siła i męstwo. Ich ludzkie oblicze i to, co czynią dla innych na co dzień jest warte więcej od wszystkich wygranych pojedynków.

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. jest wszystkim znany jako odtwórca roli Iron Mana. Przydomek jego bohatera może jednak mylić, bo aktor zasłynął  z miękkiego i czułego serca. Downey Jr. współpracuje z wieloma organizacjami charytatywnymi, takimi jak: ALS Association, Cancer Research Institute, Stand Up To Cancer, Fundacją Make-A-Wish i wieloma innymi. W 2015 r. aktor świat usłyszał o nim po raz kolejny, po tym jak podarował wpatrzonemu w jego superbohatera chłopcu bioniczne ramię.

To nie wszyscy superbohaterowie, którzy zachowują niezwykłą siłę również na co dzień. Poznaj pozostałe sylwetki aktorów, którzy w codziennym życiu angażują się w pomoc innym.

Przejdź na następną stronę.

istian Bale

W 2012 r. Christian Bale udowodnił, że zasługuje na miano superbohatera nie tylko przed wzgląd na odgrywaną rolę Batmana, ale i odwagę oraz współczucie okazywane innym na co dzień. Gdy na premierze kolejnej części Mrocznego Rycerza w kinie Aurora w stanie Kolorado wybuchła strzelanina, aktor pojawił się w szpitalu, by wspierać rannych i pomagać poszkodowanym w krwawym incydencie. Z ofiarami ataku szaleńca spędził pół dnia, cały czas podtrzymując ich na duchu. Ten piękny gest wiele znaczył dla ludzi, którzy przeżyli traumę.

Hugh Jackman

Choć filmowy Wolverine, (który na nieszczęście jego wielbicieli w tym roku pojawił się na ekranach po raz ostatni) jest znany z dobrego, lecz surowego charakteru i brutalności, odtwórca tej roli, Hugh Jackman to jego całkowite przeciwieństwo. Pogodny i uśmiechnięty aktor znany jest z niezwykłego zaangażowania w działalność charytatywną.

Jackman wybrał dość kreatywną i niespotykaną formę pomocy słabszym i biedniejszym. Założył organizację o nazwie Laughing Man Foundation. Jego fundacja  zajmuje się handlem kawą i herbatą. Pieniądze z tytułu sprzedaży tych produktów przekazuje biednym lokalnym społecznościom, głównie afrykańskim.

is Evans

Kapitan Ameryka ochrania swą tarczą nie tylko biednych i poszkodowanych przez działalność czarnych charakterów ludzi ze srebrnego ekranu, ale też chore, pokrzywdzone i smutne dzieci, które większość swego życia spędzają w przytłaczającej bieli szpitalnych sal. Evans bardzo często urządza sobie rajdy po lecznicach w pełnym stroju Kapitana Ameryki. Pociesza w ten sposób dzieci. Daje radość nieuleczalnie chorym małym pacjentom i nadzieję poważnie chorym, np. na raka.

Liczne fundacje wspiera również finansowo, tylko w ostatnim miesiącu przekazał 27 tys. dolarów na leczenie dzieci.

Chris Pratt

Z podobnych wycieczek po szpitalach słynie jeden z najsympatyczniejszych marvelowskich superbohaterów, gwiazda Strażników Galaktyki, czyli filmowy Star-Lord. Odtwórca roli gwiezdnego rebelianta daje małym znużonym cierpieniem, to, co najważniejsze uśmiech i odrobinę radości. Mali pacjenci klinik mogą postrzelać z jego kosmicznego rewolweru i razem z Prattem posłuchać osławionych filmowych hitów z niezbędnego Star-Lordowi odtwarzacza.

Aktor nie żałuje swojego czasu małym pacjentom klinik. Ma go dla nich pod dostatkiem. Choć to niewiele, tak naprawdę w świecie, który wciąż za czymś goni, to naprawdę cenny dar.

ew Garfield

Niesamowity Spiderman jest równie niesamowity w codziennym życiu, co na ekranie. On również zasłynął odwiedzinami w szpitalach, klinikach, ale też w najzwyklejszych w świecie szkołach. Spiderman wspiera również finansowo liczne organizacje charytatywne, na które wydał już dziesiątki tysięcy dolarów.

Gdyby wszyscy filmowi superbohaterowie na co dzień zachowywali wartości takie, jak wymienieni aktorzy, świat z pewnością byłby dużo lepszy. Z ich postaw powinniśmy brać przykład. Nie jesteśmy co prawda rozpoznawalni, a nasz widok niekoniecznie wywoła na twarzach terminalnie chorych uśmiech taki, jak obecność Kapitana Ameryki, każdy nasz grosz przyda się jednak organizacjom, które, mimo iż są tak liczne, nadal mają na co zbierać pieniądze.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wittyfeed.com

Reply