Surrealistyczne chmury nad Irlandią sprawiły, że tysiące ludzi spojrzało w niebo. Ciebie też urzeknie ten widok!

Piękno przyrody chyba nigdy nie przestanie zachwycać ludzi. Podziwiamy krajobrazy, zjawiska jakie zachodzą w świecie natury, różne obiekty przyrodnicze, rośliny oraz niebo. I chyba to ostatnie Nas najbardziej fascynuje, ponieważ wciąż stanowi największą zagadkę.

Widok nieba nigdy się nie nudzi, ponieważ cały czas jego wygląd się zmienia. Nieboskłon potrafi zaskakiwać kolorami, kształtami chmur, ułożeniem gwiazd. Nie wszyscy mają jednak to szczęście, by dostrzec coś niezwykłego ponad głową. Trzeba znaleźć się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, tak jak mieszkańcy okolic Dublina i Belfastu, którzy mieli okazję podziwiać bardzo oryginalne chmury.


Chmury to jedno z najpiękniejszych zjawisk przyrody.

0


Tęczowe chmury nad irlandzkim niebem to polarne chmury stratosferyczne. Są to rzadko występujące obłoki, które powstają tylko tylko w zimnej polarnej atmosferze, na wysokości od 9 do 15 mil. Swoje piękne pastelowe kolory, chmury zawdzięczają promieniom słonecznym odbijanym spod horyzontu. Niewątpliwe polarne chmury stratosferyczne są  jednym z najpiękniejszych zjawisk, jakie można zaobserwować na niebie.

Kolory chmur stratosferycznych potrafią być bardzo intensywne.

Screen-Shot-2016-02-05-at-22.28.21


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : superstarlifestyle.com

Reply