Zobaczcie, jak wygląda świat oczami sprzedawcy czy ekspedienta, a na pewno zaczniecie doceniać ludzi pracujących w sklepach

Praca w sklepie nie należy do najprzyjemniejszych i często jest niedoceniania.

Wysoki poziom konsumpcjonizmu sprawił, że przestrzenie miast niemal po brzegi wypełniły się punktami handlowymi. Sklepy mają różny charakter i oferują odmienne towary, ale wszystkie łączy jedno: obecność człowieka zajmującego się obsługą klientów, czyli sprzedawcy lub ekspedienta.

Praca w sklepie jest dziś mało doceniania, zwłaszcza gdy ma się na myśli zatrudnienie na kasie w hipermarkecie. Jest to zajęcie niewdzięczne, ponieważ sprzedawca jest pierwszą linią kontaktu marki z klientem, więc zazwyczaj zbiera bury za wszystkie uchybienia popełnione przez sklep.

Dodatkowo praca przy obsłudze kasy czy przy rozkładaniu towaru na sklepie, jest słabo opłacana, co sprawia, że często wykonują ją ludzie z niskim wykształceniem, co jeszcze potęguje lekceważące podejście do tej grupy zawodowej. Ale czy takie traktowanie sprzedawców jest sprawiedliwe? Na pewno nie!

O tym, jak naprawdę wygląda życie sprzedawcy, opowie Wam seria grafik, którą znajdziecie już na kolejnej i następnych stronach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply