8 światowych bestsellerów, których nikt nie chciał wydać. Zdziwisz się, gdy poznasz ich tytuły

Jest wiele przykładów w światowej literaturze na to, że bardzo dobre książki nie są popularne, a ich autorzy ledwo wiążą koniec z końcem. Są też książki, które są słabe, ale wydawane są w milionowych nakładach. Okazuje się, że nawet autorzy, których książki są bestsellerami na początku były w ogóle nie zauważone, a nawet odrzucane przez wydawców.

Masz wątpliwości, czy masz talent, a może już ktoś odrzucił twój tekst. Nie przejmuj się, nie ty jeden to przeżyłeś. Ważne, żeby się nie poddawać i próbować do skutku jak autorzy poniżej!1. Przeminęło z wiatrem, Margarette Mitchell

Autorce zajęło 10 lat, by opisać historię miłości Scarlett O’Hary i Rhetta Butlera. Jej ogromny, bo prawie tysiącstronicowy rękopis rozsyłała do wydawnictw. Odmówiło jej 38 z nich! Dopiero w 1936 roku jeden z wydawców zgodził się wydać historię, która w przeciągu pół roku okazała się bestsellerem i przyniosła autorce Nagrodę Pulitzera.

wydawnictwoalbatros.com


2. Lolita, Władimir Nabokov

Nabokov miał duży problem, by znaleźć wydawcę dla swojej kontrowersyjnej książki. Dwa lata był odrzucany przez wszystkie wydawnictwa. Wreszcie udało się mu odnaleźć wydawcę we Francji i książka stała się bestsellerem, wtedy dopiero wydano ją w USA. Książka została uznana za jedną z najlepszych książek XX wieku.

empik.com


3. Służące, Kathryn Stockett

Książka została odrzucona przez 60 agentów literackich, którzy uznali, że ostra opowieść o różnicach klasowych i traktowaniu służby się nie sprzeda. Na szczęście małe wydawnictwo zgodziło się wydrukować powieść, która stała się hitem w ciągu trzech tygodni. Od 2011 roku książka sprzedała się w milionach egzemplarzy.

empik.com


4. Dzienniki Anny Frank, Anna Frank

Wspomnienia z okresu wojny, opisane przez małą dziewczynkę, która najpierw z rodziną ukrywała się przed wojną, a potem dostała się do obozu koncentracyjnego były 15 odrzucane przez wydawców. Jednak upór ojca Anny, która zmarła w obozie był tak wielki, że sam opublikował książkę. Natychmiast stała się bestsellerem.

ksiegarniaswit.pl

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply