Przerażające GMO! Te zmodyfikowane super świnie w niczym nie przypominają zwyczajnych osobników

Ludzi, których należy wyżywić, ciągle przybywa, a popyt na mięso rośnie z roku na rok.

Firmy hodowlane muszą więc zwiększyć sprzedaż, aby spełnić wymagania rynkowe. Hodowanie większej ilości zwierząt nie zawsze jest opłacalne, dlatego próbuje się innych sposobów. Zwierzęta karmi się wysokobiałkowymi paszami lub ingeruje w ich materiał genetyczny. Tworzy się świnie i krowy z nienaturalnymi przerostami mięśni.

Aby stworzyć takie zwierzęta, wystarczy usunąć tylko jeden gen — białko o nazwie miostatyna, które jest odpowiedzialne za ograniczenie rozwoju mięśni w organizmie. W wyniku jego usunięcia mięśnie zaczynają błyskawicznie rosnąć. Mutacja ta nazywana jest podwójnym umięśnieniem. W ten sposób z jednej świni czy krowy można uzyskać znacznie więcej mięsa, przy takich samych nakładach na jej chów.

Ogromna dwupośladkowość to najbardziej charakterystyczna cecha zwierząt z wyłączoną miostatyną. Nie jest to obojętne dla zdrowia zmutowanych osobników. Powoduje pewnego rodzaju niepełnosprawność, sprawia ogromny ból oraz degeneruje kości. Zwierzęta takie mają także zaburzony układ immunologiczny oraz są bardziej agresywne niż zwyczaje niezmutowane okazy.

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : youtube.com, dailymail.co.uk

Reply