8 sygnałów od ciała pozwalających wcześnie wykryć nowotwór jajników. Przeczytaj koniecznie!

Nowotwór jajnika jest bardzo podstępny, gdyż przez długi czas nie daje wyraźnych objawów i często jest już za późno na leczenie, gdy się go wykryje. To powoduje, że jest najgroźniejszym nowotworem dotykającym panie, co roku powodującym zgon tysięcy kobiet. Dlatego właśnie tak ważne jest, by odwiedzać lekarza ginekologa przynajmniej co 2 lata, ponieważ kiedy wykryje się nowotwór na zaawansowanym poziomie, jest on znacznie trudniejszy do wyleczenia.

Ostatnie badania pokazują, że tylko 50% kobiet, u których rozpoznano raka jajnika, żyją co najmniej 5 lat od pierwszej diagnozy, ponieważ w większości przypadków jest on już w zaawansowanym stadium. Eksperci odkryli, że wczesne wykrycie raka jajnika daje 95% szans na przeżycie i wyeliminowanie nowotworu.

jajniki


Rak jajnika pojawia się zwykle u kobiet w podeszłym wieku, powyżej 50. roku życia, ale nie oznacza to, że nie może pojawić się także u młodych kobiet. Najwyższa śmiertelność ma miejsce po 65 roku życia.

Warto dowidzieć się, jakie są obawy typowe i nietypowe związane z rakiem jajnika, które mogą wzbudzić zaniepokojenie. Kiedy się pojawią, trzeba niezwłocznie udać się do lekarza i podjąć odpowiednie leczenie, ale nie powinno się bać na zapas, ponieważ objawy te mogą też świadczyć o wielu innych problemach zdrowotnych.

Blausen_0732_PID-Sites


Sygnały, które mogą wskazywać na raka jajnika:

1. odczuwanie bólu podczas seksu z partnerem – jeśli czujesz ból podczas stosunku, warto skonsultować się z lekarzem, ponieważ jest to jeden z najczęstszych objawów tego rodzaju raka.

2. ciągłe uczucie zmęczenia – jest to normalne jeśli masz problemy zdrowotne, podczas których ciało i umysł nie działają poprawnie, ale uczucie zmęczenia często pojawia się też jako objaw raka jajnika.

3. utrata na wadze bez powodu – kiedy kobiety tracą wagę, zwykle czują się z tego powodu szczęśliwe, ale jeśli utrata masy ciała jest niewytłumaczalna, nie stosuje się żadnej diety ani nie ćwiczy, może to być objaw raka jajnika.

Inne objawy świadczące o raku jajnika znajdziesz na następnej stronie! 

17079-close-up-of-feet-standing-on-a-scale-pv

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply