Wojna zmienia dzieciństwo w piekło. Zobaczcie poruszające zdjęcia syryjskich dzieci, które uciekły przed wojenną pożogą

Wojna w Syrii trwa już od 4 lat i pochłonęła tysiące istnień ludzkich. Niestety nic nie wskazuje na to, by ten krwawy konflikt w najbliższym czasie miał się zakończyć, dlatego osób uciekających przed ostrzałem, w tym dzieci, będzie przybywać. 

Szwedzka gazeta Aftonbladet zleciła fotografom Magnus Wennman raport na temat sytuacji syryjskich uchodźców. Efektem ich podroży po Europie Wschodniej i Bliskim Wschodzie jest seria poruszających zdjęć, które ukazują, jak wojna zmieniła życie syryjskich dzieci. Tysiące maluchów zostało bez dachu nad głową lub są sierotami. Żyją w dramatycznych warunkach, pełne smutku i strachu, bo przed oczami wciąż mają obrazy dramatycznych zdarzeń, przez które przeszły w swoim ojczystym kraju, opanowanym przez konflikt zbrojny pomiędzy siłami rządowymi a Syryjską Koalicją Narodową.


syria-pas


1. Lamar, 5 lat – Horgoš, Serbia

Lamar ucieka na Węgry, po drodze śpi w lesie. Dziewczynka cały czas wspomina ulubione lalki i to, jak beztrosko mogła się nimi bawić w swoim domu.

syria-1


2. Abdullah 5 lat – Belgrad, Serbia

Chłopca co noc dręczą koszmary, które dotyczą śmierci jego siostry.

syria-2


3. Ahmed 6 lat – Horgoš, Serbia

Wuj Ahmeda opiekuje się nim po tym, jak jego ojciec został zabity w swoim domu w północnej Syrii.

syria-3


4. Maram 8 lat – Amman

Maram właśnie wróciła ze szkoły, gdy pocisk zniszczył jej dom. Dziewczynka została przewieziona do szpitala w Jordanii, gdzie pozostawała w śpiączce przez 11 dni. Dzisiaj jest przytomna, ale nie powiedziała ani słowa.

syria-4

Kolejne zdjęcia i krótkie opisy sytuacji dzieci, które się na nich znajdują, znajdziecie na kolejnych stronach galerii.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : curioctopus.it

Reply