Lagom – system zachowań, który czyni Skandynawów najszczęśliwszymi ludźmi na świecie

Sposób myślenia to kluczowa sprawa, jeśli chodzi o poczucie szczęścia.

Poczucie szczęścia nie jest zależne od majątku, pozycji społecznej czy tego, co się posiada. Można zarabiać krocie, podróżować po świecie, ale w ogóle tego nie doceniać. A można mieszkać w małej chatce, często martwić się, co będzie jutro, ale czuć zadowolenie z tego, co się ma i doceniać to. Ile osób tyle strachów i radości.

Wiele osób kojarzy słowa hygge, lykke i sisu oraz lagom, jednak nie do końca wie, co one oznaczają. Nazwy te określają postawy życiowe, które łączy poczucie szczęścia i radości z życia, takiego, jakim jest. Szwedzki system lagom łączy w sobie praktyczne podejście do życia i poczucie szczęścia. Na czym polega? Jak wprowadzić go w życie, by czuć się szczęśliwie? Przekonaj się poniżej, jak żyć według lagom, by skutecznie wyeliminować bałagan w twoim domu, umyśle i dać szansę szczęściu.

Zachowania, które czynią Skandynawów najszczęśliwszymi ludźmi na świecie

Z językowego punktu widzenia, lagom oznacza „umiar”. Poczucie szczęścia z tego, co się ma i dostrzeżenie, że nie trzeba więcej. To równowaga między pracą a życiem osobistym, dbałość o naturę i minimalizm. To umiejętność rezygnowania z tego, co wcale nie jest potrzebne. Prosty przykład: masz dobry laptop, bezawaryjne auto i wygodne mieszkanie, jednak mimo to pracujesz więcej, masz mniej czasu dla siebie i dla rodziny, by zarobić na nowe gadżety i rzeczy, bez których spokojnie sobie poradzisz. Lagom pomaga odzyskać harmonię, poczucie, że to nie rzeczy są najważniejsze.

Zasady lagom we wnętrzu

Najważniejsze jest, by nie zagracać wnętrza niepotrzebnymi meblami i sprzętami, których nie potrzeba. Miej jedną rzecz, ale dobrej jakości i piękną. Zamiast obrazów powieś na ścianach zdjęcia z rodzinnych wakacji, krajobrazy, które wspólnie podziwialiście, by patrząc na nie przypominać sobie dobre chwile. Dbaj, by w twoim domu było dużo dziennego światła, by było jasno i ciepło. Wieczorami pal w kominku lub zaświeć świeczki, ogień rozpala duszę.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply