Imprezować można przez całe życie, czego dowodzą amerykańcy seniorzy i ich szalony teledysk

Pewne powiedzenie mówi, że starość nie radość, a młodość nie wieczność. I choć przysłowia są mądrością narodów, to nie zawsze muszą się sprawdzać, co udowadnia grupa seniorów ze Stanów Zjednoczonych, pokazując, że starość wcale nie musi być smutna. 

Domy opieki czy domy spokojnej starości zazwyczaj kojarzą się Nam dość smutno: ze starszymi, schorowanymi ludźmi, którzy trafili do takich miejsc, ponieważ ich bliscy nie chcieli lub nie mogli się nimi zająć. To tylko stereotyp, ponieważ pobyt w domu seniora może być wesoły i satysfakcjonujący, co w głównej mierze zależy od samych pensjonariuszy i ich chęci do podejmowania różnych aktywności.


Podobno człowiek ma tyle lat, na ile się czuje.

seniorzy


Szczególną chęcią twórczego rozwoju wykazali się mieszkańcy Nursing Home w pobliżu Westlake w Cleveland (USA). Nagrali oni humorystyczny filmik, będący teledyskiem do piosenki (You Gotta) Fight For Your Right (To Party) zespołu Beastie Boys. Seniorzy pokazują w nim, swoją własną walkę o możliwość imprezowania w Nursing Home, w czym skutecznie przeszkadza im personel medyczny. Nagrany przez nich materiał pokazuje, że pogodę ducha można zachować w każdym wieku, a starość nie powinna być ograniczeniem. 

Mieszkańcy Nursing Home nie zamierzają się nudzić, tylko imprezować.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : likemag.com

Reply