Jeśli zobaczysz szalik zawiązany na drzewie, nie próbuj go odwiązywać! Nie został tam przymocowany przez przypadek…

Podobno to, co dajemy, zawsze wraca i jeśli kiedykolwiek udzielimy potrzebującemu pomocy, ktoś w przyszłości odwdzięczy się nam tym samym.

Warto w to wierzyć i dobrze czynić bliźniemu, ponieważ dzięki temu zyskujemy ogromną satysfakcję, że odmieniliśmy czyjś los. Pomagać można na różne sposoby i nie chodzi tu od razu o przelewanie ogromnych sum na konta organizacji charytatywnych. Czasem drobne gesty są dla kogoś równie dużym wsparciem, dlatego też nie powinniśmy z nich rezygnować. Miłe słowo, kubek ciepłej herbaty czy zwykła szczera rozmowa, znaczą dla niektórych ludzi bardzo wiele.

homeless

Ostatnio w wielu miejscach na świecie pojawił się nowy i dla niektórych dziwny trend. Ludzie podchodzą do drzew rosnących w parkach lub na ulicach i przywiązują do nich szaliki. Jedne są nowe, drugie używane inne zaś zrobione własnoręcznie na drutach. Nie chodzi tu oczywiście o to, by roślinom było cieplej ani o to, by wyglądały stylowo, ale o coś ważniejszego. Pomysł przyjął się już w kilku miejscach i liczymy na to, że rozszerzy się na jeszcze większą skalę.

Na kolejnej stronie przeczytasz, o co właściwie chodzi w tej piękniej inicjatywie i może zdecydujesz się zrobić to samo!

scarf-tied-around-a-tree

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : hearteternal.com

Reply