Flirtowała, prosiła o fotki… a potem wyłudzała od mężczyzn pieniądze. Myślała, że nic jej nie grozi, bo miała fałszywe konto FB…

Oszustów nie brakuje, a w dodatku są coraz bardziej sprytni!

Internet daje możliwości łącznia się z całym światem, sprawia, że nic nie jest tak daleko, jakby się to mogło wydawać. Jednak prócz wielu pozytywnych korzyści, daje też możliwość oszukiwania i wykorzystywania ludzi. Portale społecznościowe są pełne ludzi, którzy chcą się wzbogacić kosztem innych. I myślą, że są bezkarni w tym, co robią.

Ludzie nie tylko wyłudzają bardzo różne rzeczy od innych, ale też pieniądze. Żerują na naiwności i dobrym sercu innych. Organizują fikcyjne zbiórki na chore dzieci, potrzebujące zwierzęta. Piszą wzruszające wiadomości o trudnej sytuacji, nie raz już wykryto, że kobieta z chorym dzieckiem wcale nie jest w potrzebie, a zbieranie i sprzedawanie różnych sprzętów jest jej sposobem na biznes.

Wiadomo też, że kompromitacja w internecie może sprawić bardzo wiele problemów w codziennym życiu. Mogą przysporzyć problemów w pracy czy w kontaktach z innymi. Każdemu może zdarzyć się, że postąpi głupio, napisze coś czy zrobi sobie kompromitujące zdjęcie – to także potrafią wykorzystywać naciągacze i oszuści.

Pewna 19-latka z Ayr postanowiła zarabiać na innych w paskudny sposób. Zamiast poszukać uczciwej pracy, stworzyła fałszywy profil na portalu społecznościowym. Z tego konta zaczepiała innych użytkowników portalu. Zwłaszcza młodych mężczyzn, pisała do nich wiadomości,  flirtowała i uwodziła. Kiedy chłopak wdawał się z nią w rozmowę, dziewczyna prosiła go o fotografie. I to nie takie zwykłe!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply