Szczęśliwi czas wyczują. Powstał pierwszy zegarek dla niewidomych, który pozwoli im wyczuć wyświetlaną godzinę. Stevie Wonder już go zamówił

Na rynku nie brakuje gadżetów cyfrowych, przeznaczonych do użytku dla niewidomych. Jednak większość z nich to urządzenia wykorzystujące dźwięk. Ich użytkowanie do najprzyjemniejszych jednak nie należy i nie jest zbyt popularne. By odbierać wiadomości za pomocą takich urządzeń ich użytkownicy muszą podpinać się pod słuchawki (co de facto odcina ich od świata zewnętrznego), lub rezygnować z prywatności (odsłuchujac prywatne wiadomości np. w tramwaju).

Istnieją również cyfrowe czytniki Braille’a. Są jednak nieporęczne i drogie (posiada je ledwie 5 proc. niewidomych i niedowidzących).

Specjaliści z firmy Dot pracowali nad tym projektem przez 3 lata. Po latach dopieszczania funkcjonalności smartwatcha wypuszczą na rynek pierwsze sztuki. Do 2018 r. pojawi się ich 140 tys.Trafić mają do największych entuzjastów i kibiców projektu. Wśród nich ma się znaleźć sam Stevie Wonder!

Pierwsze smartwatche mają być dostępne na rynku już w tym miesiącu. Ich cena na aukcji detalicznej w Londynie ma wynieść 320 $. Tymczasem zapraszamy na filmik pokazujacy reakcje tych, którzy już mieli możliwość skorzystania z tego niezwykłego urządzenia. 

 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply