Przez lata wyrzucali do tej zatoki kawałki rozbitego szkła. Przyroda uporała się z nimi w przepiękny sposób!

Wydawać by się mogło, że najpiękniejsze plaże na świecie znajdują się w jakichś gorących i egzotycznych rejonach. Faktycznie na Hawajach, Bahamach czy Malediwach można odpocząć na ciepłych nadbrzeżach i podziwiać ich niesamowity urok.

Szczególnie interesujące są hawajska plaża Papakōlea, na której znajduje się niemal całkowicie zielony piasek oraz świecące nadbrzeże na Malediwach. Fitoplankton odpowiada za zjawisko bioluminescencji. Niebieska poświata rozpościera się na brzegu i tworzy iście magiczny widok.

Są jeszcze inne równie interesujące plaże np. różowa plaża na Bahamach, czerwona na Galapagos, czarna na Hawajach czy plaża muszli w Australii. Każdy powinien zobaczyć chociaż jedną z nich, niestety nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Pozostaje tylko pomarzyć i pooglądać zapierające dech w piersiach fotografie.

Niedawno stwierdzono, że najpiękniejsze nadbrzeże na świecie znajduje się w Rosji a konkretnie w odległej Zatoce Ussuryjskiej. To dość niedostępne miejsce, jednak wyjątkowo urokliwe. Co w nim takiego niezwykłego? O tym na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply