Młoda dziewczyna dała chłopcu szklankę mleka – to zmieniło ich życie na zawsze!

Dobroć i serce okazane innej osobie jest zawsze w cenie, a dokładnie jest bezcenne. Gdyż czasami to, co dla nas jest drobiazgiem, dla kogoś innego jest wszystkim. Zrobienie czegoś dobrego uruchamia całe mechanizmy, bo dobro, kiedy się je wyśle w świat, lubi wrócić. 

Poniższa historia jest tego doskonałym przykładem.Howard Kelly był biednym chłopcem, żeby zarobić na szkołę i bilet do niej, musiał pracować. Zajmował się handlem obnośnym, czasami szło całkiem dobrze. Jednak zdarzały się dnie, kiedy nie zarobił ani grosza. Od dwóch dni nie jadł, przełamując wstyd, postanowił poprosić w następnym domu o coś do jedzenia.

518cdb395c468_630


Zapukał do drzwi, gdy otworzyła mu młoda dziewczyna, zaniemówił. Wydało mu się nagle, że proszenie o jedzenie to za wiele.

Czy… mógłbym prosić o szklankę wody? – zapytał w końcu niepewnie.

Dziewczyna od razu poznała, że chłopak był bardzo głodny. Zniknęła na chwilę w domu i przyniosła mu wielką szklankę mleka. W chłopaka wstąpiły nowe siły – nie tylko dlatego, że miał pełen żołądek, ale miał też wiarę w ludzi.

Ile płacę? – zapytał, mimo że nie miał grosza przy duszy.Nic! Mama mówiła mi, że dobroć jest bezcenna.

mleko-3-2-230g


Lata mijały, Howard został doktorem Kelly i leczył w szpitalu w mieście. Kiedy na oddział przewieziono pewną kobietę, od razu rozpoznał w niej dziewczynę, która okazała mu dobroć przed laty. Rozpoczął walkę o jej życie, stan kobiety był bardzo zły, ale dzięki lekarzowi udał się ją uratować.

Po zakończeniu leczenia, kobieta bardzo bała się otworzyć rachunku ze szpitala. Wiedziała, że jej leczenie jej przypadku było kosztowne. Rzeczywiście kwota była bardzo wysoka, jednak bardziej zdziwił ją dopisek:

„Opłacone szklaną mleka dawno temu. Dr Howard Kelly”

poll_47

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply