Czy pijesz wodę, która całą noc stała obok Twojego łóżka? Przekonaj się, dlaczego nie powinieneś tego robić

Zachowaniem typowym dla dużej części populacji jest wstawanie rano i wypijanie szklanki wody na czczo. Robi się to codziennie po przebudzeniu, ale nie jest to tym samym, co zostawienie szklanki wody na noc i wypicie jej po przebudzeniu, bo, jak można zauważyć, zazwyczaj ma ona nieco inny smak, jest mniej smaczna.

Ma to swoje uzasadnienie, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie?


cup-1392687_960_720

Jak wszyscy wiemy, woda nie zawiera takich składników jak białko czy cukier, ale przeprowadzone badania wreszcie dały odpowiedź, dlaczego woda, która stoi całą noc, ma tendencję do zmiany smaku rano.

Jest to wynik tego, że spora ilość bakterii, kurzu i toksyn, które znajdują się w powietrzu, z upływem godzin gromadzi się w szklance wody.

8096557728_e9b4a9b0e3

Należy przy tym podkreślić, że gdy woda zostaje wystawiona na działanie powietrza, zaczyna absorbować duże ilości dwutlenku węgla, zachodzi więc w niej cały szereg bardzo specyficznych zmian, które prowadzą do zmiany naturalnego składu chemicznego wody. Z tego powodu szklanka wody, która towarzyszy Ci przez całą noc, nie daje tyle samo korzyści dla organizmu. Przeciwnie, może mieć złe konsekwencje dla organizmu, ponieważ rano jest pełna bakterii i toksyn. Wskazane jest więc, by wylać wodę i pić świeżą, która nie jest w ten sposób skażona.

a-woman-fills-up-a-glass-with-water

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply