Oto jeden z najbardziej nietuzinkowych domów na świecie. W środku szklanego budynku stoi… drzewo!

Domy mogą przybierać różne formy, dlatego jedni wybierają projekty klasyczne, zaś inni nowoczesne. Są też tacy, którzy odczuwają potrzebę zamieszkania w miejscu absolutnie wyjątkowym i niepowtarzalnym, które wprawi wszystkich w osłupienie. Co zrobić, aby to osiągnąć? Wybrać nietuzinkowy projekt, efektowne materiały i zaskakujące miejsce na budowę. 

Do jednych z najciekawszych domów na świecie można zaliczyć szklany dom zbudowany wokół drzewa, według projektu kazachskiego architekta Aibeka Almassova. Ze względu na przezroczyste ściany został wybudowany na odludzi, w środku lasu, przez go gwarantuje doskonały kontakt z naturą.


dom-pas


Dom ma cylindryczny kształt i liczy sobie około 13 metrów wysokości. W jego środku znajduje się potężna jodła, która została idealnie wkomponowana w projekt budynku. Dom został wybudowany dla lokalnego biznesmena i jego małżonki, którzy potrzebowali wyjątkowego miejsca, by móc spokojnie pomyśleć w samotności czy spotkać się z bliskimi w komfortowych warunkach.

Wielu osobom dom przywodzi na myśl posiadłość Cullenów z sagi „Zmierzch”

tubular-glass-tree-house-aibek-almassov-masow-architects-1


Dom ma cztery kondygnacje, po których można się przemieszczać dzięki spiralnym schodom. Wystrój wnętrz to połączenie surowości natury i nowoczesności, dlatego dom ma niezwykły klimat, sprzyjający odprężeniu. Almassov jest dumny ze swojej konstrukcji, zwłaszcza, że zachwyciła ona cały świat i już do pracowni architektonicznej, w której pracuje, zgłaszają się ludzie chcący mieć taką samą posiadłość.

Konstrukcja zapewnia bliski kontakt z naturą, zarówno przez znajdujące się w niej drzewo, jak i widoki dookoła

Na drugiej stronie znajdziecie więcej zdjęć poszczególnych kondygnacji. 

tubular-glass-tree-house-aibek-almassov-masow-architects-6

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply