Słynny szklany most w Chinach pęka pod stopami turystów! Sekundy grozy zarejestrowano na filmie

Szukając ekstremalnych wrażeń, trzeba liczyć się z ryzykiem wypadku.

Dla każdego idealne wakacje oznaczają co innego. Jednych uszczęśliwi błogie lenistwo na plaży, drugich możliwość zwiedzenia najcenniejszych zabytków, a jeszcze innych zadowoli ekstremalna rozrywka, dająca potężny zastrzyk adrenaliny. Poszukiwaczy wrażeń z roku na rok przybywa, więc liczba mrożących krew w żyłach atrakcji turystycznych również rośnie.

 

Jedną z najstraszniejszych atrakcji turystycznych w Azji jest szklany most w Chinach. Przeprawa położona jest na wysokości ponad 1000 metrów i ciągnie się wzdłuż skał pasma górskiego Taihang Shan na wschodzie kraju.

Filmiki pokazujące turystów na szklanym moście stały się hitem internetu, ponieważ ludzie w najróżniejszy sposób radzą sobie z strachem, który dopada każdego, kto pod swoimi stopami widzi przepaść ciągnąca się aż kilometr w dół. Z pewnością jest to rozrywka dla osób o bardzo mocnych nerwach.

 

Najgorszym koszmarem każdego turysty pokonującego most jest wizja, że szklana tafla pęka. Zarządcy mostu robią wszystko by był on bezpieczny, co nie oznacza, że odwiedzający go ludzie muszą mieć poczucie, że właśnie tak jest…

Niedawno do sieci trafiło wyjątkowe nagranie, jak pod mężczyzną na moście pęka szkło. Szybko jednak okazało się, że to… zaplanowana akcja! Po prostu wymieniono kilka zwykłych szklanych paneli na interaktywne, który przy ich dotknięciu, imitują pękanie. Już samo przejście mostu jest przerażające, ale ta dodatkowa atrakcja sprawia, że  poziom strachu sięga zenitu. Wiele osób krytykuje nowe panele, prorokując, że mogą stać się przyczyną tragedii, np. ktoś dostanie zawału.

Zobaczcie sami, jak „pęka” szklany most. 

https://www.youtube.com/watch?v=4pDCrtNr7o4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : misstits.me, youtube.com

Reply