Niektóre telefony emitują spore ilości groźnego promieniowania. Sprawdź, czy twoja komórka znajduje się na tej liście!

Od kilku lat posiadanie telefonu komórkowego albo smartphone’a to standard.

Niewiele jest osób, które nie mają tego typu urządzenia, a ci, którzy korzystają z niego na co dzień, nie potrafią bez niego funkcjonować. Dodatkowo, telefony nie są dzisiaj wykorzystywane tylko do dzwonienia czy smsowania. Wiele osób używa ich do grania w gry, słuchania muzyki, robienia zdjęć i filmów itp. Bez telefonu jak bez ręki, dlatego z reguły zabieramy to urządzenie ze sobą niemal wszędzie, często także do sypialni. Pomijając jednak wszystkie dobre strony telefonów, nie możemy zapominać, że urządzenia te mogą mieć także negatywny wpływ na nasze zdrowie. Wielu ludzi zdaje sobie z tego sprawę, ale ignoruje ten fakt, z reguły dla własnej wygody.

niebezpieczne-telefony2


Naukowcy alarmują

Izraelscy naukowcy z Weizmann Institute of Science przyjrzeli się bliżej zagrożeniom, jakie płyną ze stosowania telefonów komórkowych i przeprowadzili specjalne testy. Ich celem było określenie, na jaką dawkę promieniowania zostaje wystawiony ludzki organizm, kiedy używamy komórki. Wyniki tych badań opublikowano w Biochemical Journal.

Wyraźnie wykazują one, że używanie telefonu nawet mniej niż 15 minut powoduje zmiany w komórkach mózgowych, które mogą odgrywać rolę w rozwoju nowotworów. Dobrze obrazuje to poniższa grafika.

 


Wszystkie telefony komórkowe objęte są ścisłymi regulacjami i normami dla poszczególnych krajów.

Przeprowadza się testy mające na celu określenie ich SAR (Specific Absorption Rate). Wartość ta określa ilość promieniowania, które jest absorbowane przez ludzki organizm w czasie korzystania z telefonu komórkowego. Obecnie to 1,6 wata na kilogram.

Na drugiej stronie znajdziesz kilka telefonów, których SAR niebezpiecznie zbliża się do górnej granicy.

phone

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : hefty.co

Reply