Szkoła nie musi być nudnym miejscem, kojarzonym tylko z obowiązkami i nauką. Oto 15 placówek, które łamią edukacyjne stereotypy

Chodzenie do szkoły jest różnie postrzegane przez dzieci: jedne z radością do niej biegną, by nauczyć czegoś ciekawego i spotkać się z kolegami, zaś drugie idą do niej jak na ścięcie, znudzone programem nauczania i odrzucone przez środowisko rówieśnicze. Od czego to zależy?

To jak się czuje dziecko w szkole zależne jest od wielu czynników. Głównym z nich są warunki, jakie stwarza dzieciom placówka edukacyjna. Budynek szkoły, jego wyposażenie, dostępność obiektów sportowych, zróżnicowanie oferty zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych oraz kwalifikacje zawodowe nauczycieli są kluczem do tego, by szkoła była miejscem ciekawym, które pomoże dzieciom zdobyć solidne wykształcenie, otworzyć się na świat i nauczyć prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.


school-p


Każda szkoła jest inna, a jej profil w dużej mierze zależy od ogólnej organizacji systemu edukacji w danym kraju. W związki z tym, jedne placówki wyróżniają się bardziej na tle pozostałych, pokazując swe nowatorskie podejście do nauczania. Chcecie wiedzieć, które szkoły na świecie są najbardziej nietypowe? Czytajcie dalej, a wszystkiego się dowiecie.

1. Pływająca Szkoła w Lagos (Nigeria)

Budynek szkoły jest unikalny, a powstał by nie odcinać dzieci od edukacji, gdy podnosi się poziom wody. W szkole znajdują się sale lekcyjne i place zabaw mogące pomieścić nawet 100 dzieciaków. Szkoła-barka przystosowana jest do ekstremalnych warunków pogodowych i przeznaczona jest dla uczniów w każdym wieku.

school-6


2.  Szkoła w sześcianie, Kopenhaga (Dania)

Szkołę tworzy przestronny budynek w kształcie kostki, gdzie 1100 uczniów (poziom polskiej szkoły średniej) jednocześnie uczy się w otwartych klasach. Przestrzeń szkoły podzielona jest na sekcje za pomocą  tzw. „bębnów” z wygodnymi miejscami do siedzenia, które mają zachęcić uczniów do twórczego myślenia.

Na kolejnej stronie znajdziecie m.in. pomysły amerykańskiego sytemu edukacji. 

school-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply