Japończycy szokują swoim zachowaniem cały świat! Przedstawiamy 30 dowodów na to, że ich pomysły są naprawdę dziwne

Stereotypy nie biorą się znikąd. Musi być coś, co sprawia, że dana osoba, grupa czy rzecz są kojarzone w określony sposób. Wiele sztampowych opinii dotyczy np. charakterystyki poszczególnych narodów, ponieważ ukształtowani przez wspólną historię obywatele danego kraju, funkcjonujący w tej samej rzeczywistości, wykazują pewien zestaw cech, zauważalny u większości. 

Włochów uważa się za ludzi spontanicznych, Niemców za osoby dokładne, Anglicy jawią się jako naród flegmatyczny, zaś z czym kojarzy się odległa Japonia? Z jednej strony jej mieszkańcy postrzegani są jako pracowici i bardzo zdyscyplinowani obywatele, a z drugiej strony słyną z robienia szokujących i bardzo dziwnych rzeczy. Coraz częściej można spotkać się z opinią, że to, co robią Japończycy jest kuriozalne i cudaczne.


japan-pas


Dziwne i niepotrzebne wynalazki, absurdalne konkursy i teleturnieje, okropne jedzenie, ekscentryczne trendy w modzie i wiele innych wariactw, to obraz współczesnych Japończyków, jaki wyłania się z fotografii robionych w Kraju Kwitnącej Wiśni. Internet jest pełen wstrząsających zdjęć, a fantazja tego narodu zdaje się nie mieć granic, tak samo jak poczucie dobrego smaku.

Gotowi na prawdziwe dziwactwa? Oto przed wami 30 przykładów na to, że Japończycy to bardzo osobliwy naród.

1. Ekologiczny biustonosz, ale czy funkcjonalny?

japan-1


2. Szalona artystyczna wizja malarza

japan-2


3. Aż trudno uwierzyć, że dla Japończyków to sport

W dalszej części galerii zobaczycie np. szpecące peruki. 

japan-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dose.com

Reply