Ksiądz daje dwie 6 z religii za napełnioną pieniędzmi skarbonkę! Rodzice są oburzeni

Po spaleniu złych książek przez księży z Gdańska wybuchła kolejna afera z udziałem duchownych.

W internecie stało się głośno o pewnych księdzu z Przemyśla, który w zaskakujący sposób zachęcał dzieci do napełniania skarbonek Caritasu. Katecheta obiecywał uczniom po dwie szóstki z religii, jeśli przyniosą na lekcję wypełnione po brzegi papierowe skarbonki. W ten właśnie sposób chciał zmobilizować dzieci do udziału w Jałmużnie Wielkopolskiej, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Dar juniora dla seniora”.


https://misericors.org

W szkołach i parafiach w całej Polsce rozdano łącznie 650 tysięcy takich skarbonek. Organizatorzy podkreślają, że udział w akcji jest dobrowolny i nikogo nie można przymuszać do wrzucania tam pieniędzy. Sprytny ksiądz z Przemyśla postanowił jednak obiecać ośmiolatkom szóstki z religii. Dzieci opowiedziały o wszystkim rodzicom i tak wybuchł skandal na całe Podkarpacie.

Interpelację do prezydenta Przemyśla złożył miejski radny Paweł Zastrowski.

Sytuacja, w której wychowawca, jakim niewątpliwie jest katecheta, nakłania dzieci do datków na rzecz Caritasu w zamian za uzyskanie oceny, jest bardzo niewychowawcza, gdyż uczy, że ocenę można nabyć w drodze kupna-sprzedaży, a dodatkowo przejawia oznaki swoistego „szantażu sumienia” tych młodych ludzi — napisał w uzasadnieniu.

Zastrowski ocenia działania księdza jako nieetyczne i demoralizujące.

Przemyska kuria skierowała sprawę do Wydziału Nauki Katolickiej. Rodzice dzieci są oburzeni, twierdzą, że duchowny uczy jak kupować oceny i daje przewagę dzieciom z zamożnych rodzin!  A Wy, co o tym myślicie?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply