Młody chłopak zaczął tłumaczyć starcowi, dlaczego młode pokolenie jest lepsze. Starzec odpowiedział mu jednym zdaniem

I młodość i starość mają swoje prawa.

Młodym wydaje się, że są najmądrzejsi, że właśnie nastał ich czas i mogą zbyć świat. Pewnie i tak jest dla części młodych. Jednak starsi bardziej rozumieją, jakie prawa rządzą światem i co jest najważniejsze. Z czasem ludzie zaczynają doceniać zupełnie inne rzeczy.

article-2053831-06c469ef000005dc-211_468x286

 

Większość mężczyzn lubi spędzić czas wieczorem w pubie, wypić piwo, porozmawiać o sporcie i polityce. Historia rozmowy dwóch mężczyzn w barze pokazuje, różnice między młodym i starszym mężczyzną. I trafia w punkt!

Pewien młody student siedział w barze z przyjaciółmi, był bardzo zadowolony, zdał wszystkie egzaminy, zamieniał się w rekina biznesu. Snuł plany, jak wielką firmę zbuduje, jak będzie się pławił w pieniądzach i luksusie, głośno opowiadał o tym znajomym. W pewnym momencie zauważył starca, który mu się przyglądał. 

Starszy mężczyzna siedział sam przy barze, sączył piwo. Chłopak podszedł do mężczyzny i zaczął głosić teorię, jak to młodsze pokolenie jest lepsze od starych dziadów. Głośno, by wszyscy go usłyszeli w barze i potwierdzili jego tezę, mówił:

Jesteśmy lepsi od starego pokolenia. Dorastaliśmy w innym świecie, lepszym. Mieliśmy telewizory, podróże kosmiczne, Internet. Energię nuklearną i super szybkie samochody!

Free Malaysia Today

500118058


Na to starszy mężczyzna z uśmiechem powiedział:

Masz rację, synu. Mieliście te wszystkie rzeczy, bo moje pokolenie je wynalazło. A wy co robicie dla tego świata?

Po tych słowach chłopak szybko usiadł na miejsce i cicho popijał piwo. Cóż, nie zaczyna się ze starszymi, gdy nie ma się argumentów i doświadczenia :)

myVMC

young-man-beer-glasses

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : hefty.co

Reply