Te zachowania pobudzą twój metabolizm do intensywniejszej pracy. Spróbuj zmienić nawyki i poczuj się lżej

O tym, ile człowiek ma w sobie energii i werwy decydują procesy metaboliczne zachodzące w jego organizmie. Warto więc zwrócić uwagę na to, jak w tym zakrese radzi sobie nasze ciało, by pomóc mu funkcjonować sprawniej.

Pod pojęciem metabolizmu rozumie się szereg reakcji chemicznych, które leżą u podstaw różnych zjawisk biologicznych. W wyniku zachodzącego metabolizmu komórki mogą rozmnażać się, rosnąć, spełniać swoje funkcje i reagować na warunki środowiska. Od szybkości metabolizmu zależy wydolność ciała i stan jego zapasów energetycznych.


metabolism-p


Nadwaga często bywa przyczyną zaburzenia pracy metabolicznej organizmu (co sprzyja odkładaniu się tłuszczu), dlatego szczególną uwagę na swoją przemianę materii powinny zwrócić osoby chcące schudnąć. Jeśli chcecie nie tylko mieć smukłe ciało, ale przede wszystkim posiadać dużo energii do działania, to musicie jednych zachowań się wystrzegać, a inne uczynić nawykami. Dziś podpowiadamy co zrobić, by przyspieszyć swój metabolizm.

1. Nie wyrzucaj węglowodanów z diety

Ograniczenie węglowodanów faktycznie redukuje wagę, ale głównie ze względu na zmniejszenie nawodnienia organizmu, a nie spalenie tłuszczu. Chcąc mieć prawidłowy metabolizm trzeba jeść węglowodany, gdyż są niezbędne np. do syntezy serotoniny. Ich brak wpływa negatywnie na pracę mózgu i całego organizmu.

metabolism-3


2. Używaj soli jodowanej

Obecnie w sklepach można dostać kilkanaście różnych rodzai soli, ale najlepiej wybrać tą jodowaną. Niedobór jodu niekorzystnie wpływa na pracę tarczycy, co z kolei ma negatywny wpływ na metabolizm.

metabolism-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply