Szympans nigdy nie zapomniał tego, co zrobiła dla niego ta kobieta. Po 18 latach spotkali się ponownie

Działaczka na rzecz przyrody — Linda Koebner całe życie robiła wszystko, by pomagać zwierzętom. Jako studentka brała udział w pionierskim projekcie uwolnienia 6 szympansów wykorzystywanych do eksperymentów medycznych.

W tamtych czasach normą było uśmiercanie osobników nienadających się do badań. Dziś jest trochę lepiej, zwierzaki żyją dłużej, a resztę swoich dni spędzają w godnych warunkach.

111


Co prawda nie powinno dochodzić do takich sytuacji, a wszystkie stworzenia powinny się rodzic i umierać w naturalnym środowisku. Często jest jednak inaczej i osobniki wykorzystywane do eksperymentów, większość życia  przebywają zamknięte w ciasnych klatkach. Tak jak w tym przypadku.

Zadaniem Lindy było przystosowanie dwóch małp – Doll i Swing do nowych warunków. Zwierzęta nigdy nie widziały trawy ani promieni słońca. Z zaciekawieniem wychodziły z klatek i oglądały wszystko wokół. Po raz pierwszy zasmakowały wolności i mogły swobodnie się poruszać. Młoda kobieta otoczyła ich ogromną miłością. Spędzała z nimi mnóstwo czasu i przyzwyczajała do nowego środowiska. Gdy były chore karmiła je butelką i zapewniała profesjonalną opiekę.

222

333

555

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : Argofilms

Reply