Ta Cyganka została babcią w wieku 23 lat! Zaszła w ciążę mając 13 lat, jej córka urodziła mając 11

Ludzie romskiego pochodzenia nazywani Cyganami mają wiele nieznanych nam zwyczajów.

Mimo XXI wieku nadal żyją według własnych zasad, przestrzegając tradycji ojców i dziadków. Zgodnie z pewnym zwyczajem pan młody zabierając swoją przyszłą żonę z domu ojca, musi zapłacić za nią odpowiednią sumę. Jeśli młody człowiek nie zapłaci, ojciec ma prawo odebrać córkę. Cyganka o imieniu Rifka mając zaledwie 13 lat, uciekła z domu. Zrobiła to z miłości do swojego rówieśnika.

Jej ojciec był bardzo zły, że córka opuściła dom, a on nie dostał za nią oczekiwanych pieniędzy. Para potajemnie wzięła ślub. Niedługo potem odnalazł ich ojciec Rifki. Rzucił się na pana młodego i zażądał pieniędzy za córkę. Zagroził, że jeśli młody człowiek nie dostarczy określonej sumy, Rifka zostanie w domu z rodzicami. 13-letni chłopiec musiał zorganizować 50 tysięcy lei, aby wykupić swoją żonę. Ojciec nie spieszył się z wypuszczeniem córki. Rifka ponownie uciekła do ukochanego. Po 9 miesiącach urodziła córkę Marię.

Po narodzinach Mari ojciec Rifki zostawił ich w spokoju. Nie odważył się rozdzielać rodziców swojej wnuczki. Po 11 latach Maria oświadczyła, że się zakochała i zamierza opuścić rodzinny dom. Co więcej, zdradziła matce, że jest w ciąży i że Rifka wkrótce zostanie babcią. 22-letnia kobieta była bardzo zasmucona, że Maria podobnie jak ona nie otrzyma odpowiedniego wykształcenia. Nie było jednak już wyjścia. Dziewczynka była w ciąży i upierała się, że kocha swojego wybranka. Jakiś czas później urodziła syna Jonasza.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply