Ta Mała Miss bez makijażu jest praktycznie nie do poznania! Którą wersję wolicie?

Konkursy piękności dla dzieci są wciąż bardzo popularne.

Jedni je potępiają, twierdząc, że dzieci wyglądają sztucznie i czerpią z takiej rywalizacji nie najlepsze wzorce, drudzy wręcz przeciwnie, chętnie wysyłają swoje pociechy na wybory małych miss, uważając, że wygrana zapewni im bilet do „kariery”. Psycholodzy raczej mają negatywną opinię na temat konkursów piękności. Twierdzą, że rodzice nieświadomie okaleczają psychikę dzieciaków.

Ta Mała Miss bez makijażu jest praktycznie nie do poznania! Którą wersję wolicie?

W konkursach piękności przeważnie biorą udział dziewczynki. Niekiedy występują w roznegliżowanych strojach i butach na wysokich obcasach. Niektórzy twierdzą, że takie obrazki to pożywka dla zboczeńców. Długie przygotowania do występów na scenie są również meczące i stresujące dla dzieci, które zapewne wolałby się bawić z rówieśnikami niż poświęcać długie godziny na malowanie paznokci, kręcenie loków czy nauki poruszania się po wybiegu.

https://www.instagram.com/p/BlbSHixg4EZ/

Niektóre matki wysyłają swoje kilkuletnie córki do solarium czy fundują im diety odchudzające. Są zawiedzione, jeśli dziewczynki nie dostaną się do ścisłego finału i często swoje frustracje wyładowują na dzieciach. Podobnie było z matką małej miss ze Stanów Zjednoczonych, Eden Wood. Zdarzało się, że rodzicielka zmuszała ją do udziału w konkursach, a przed wyjściem na scenę podawała jej koktajle proteinowe i napoje energetyzujące, żeby dziecko było „żywsze” na scenie.

https://www.instagram.com/p/Bl66ho1gTs7/
Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply