Zastanawiasz się jak magicy robią swoje sztuczki? Zdradzamy tajemnice wykonania 7 z nich

Człowiek od zawsze szukał wokół siebie magii, zwłaszcza jak nie mógł czegoś wyjaśnić za pomocą dostępnej mu wiedzy. Na tej fascynacji magią przez wieki zarabiali rożnego rodzaju czarownicy, magicy i sztukmistrzowskie, oszukując zmysły swoich widzów.

Sztuczki magików niekiedy bywają zaskakujące, a widzowie nie potrafią odnaleźć racjonalnego wytłumaczenia na to, co widzieli, dlatego dają się zwieść swoim oczom i zaczynają wierzyć, że na scenie odbył się jakiś tajemniczy proceder z udziałem czarów. Ale musimy was rozczarować: magiczne sztuki opierają się jedynie na sprycie magików i ich asystentek oraz na wykorzystaniu zjawiska złudzenia optycznego czy innych sprytnych wynalazków.


magic-pas


1. Przecięcie ciała na pół

Kobieta w skrzyni przecinana piłą na pół to bardzo znana sztuczka. Jej haczyk polega na tym, że tak naprawdę są dwie panie, które zgrabnie ukrywają się w skrzyniach. Aby widzowie myśleli, że pomieszczenie się dwóch osób w jednym pudle jest niemożliwe, to pomniejsza się je optycznie, np. lustrami albo okleinami w specjalne wzory.

magic (1)


2. Lewitująca kobieta

Co jest największym kluczem tej sztuczki? Miejsce gdzie stoi mag, ponieważ maskuje on pręty podtrzymujące unoszącą się kobietę. Jeśli następnym razem będziecie na żywo oglądać taką sztuczkę, skupcie uwagę na nogach czarodzieja.

Wyjaśnienie kolejnych sztuczek m.in. lewitującego mnicha, już na drugiej stronie. 

 

magic (2)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : theraisingmoon.com

Reply