Na pewno doskonale znasz te słynne dzieła, ale mało kto wie, że mają swoje, głęboko ukryte tajemnice

Nawet jeśli nie widzieliśmy ich na żywo, są takie budowle czy dzieła sztuki, że każdy je zna. Jednak nie wszyscy wiedzą, że można odnaleźć w nich wiele ukrytych symboli i sekretów.

Dzieła przyciągają turystów z całego świata, z biegiem czasu stały się symbolem ludzkiej myśli, czy miejsca w jakim zostały zbudowane. Ich twórcy nie tylko oddali światu doskonałe ponadczasowe dzieła, ale także ukryli w nich różne przesłania, tajemnice, które udaje się rozszyfrować po latach. Czasami jest to mały szczegół, czasami widzimy to od lat, ale nie mamy pojęcia, co autor miał na myśli.

 

 

Ukryty apartament w wieży Eiffela

Gustaw Eiffel zaprojektował wieżę, która stała się symbolem Francji rozpoznawalnym na całym świecie. Mało kto wie, że zaprojektował on apartament na jej szczycie, w którym często przebywał i przyjmował gości. Spotkał się tam np. z Tomasem Edisonem. W apartamencie jest kuchnia, łazienka, dwie sypialnie i salonik i oczywiście wszystko z niesamowitymi widokami. Dziś znajduje się tam muzeum ze zbiorem pamiątek po architekcie, a w saloniku woskowe postacie Eiffela i Edisona.

Kolejne tajemnice słynnych dzieł poznasz na następnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply