To stare zdjęcie wygląda normalnie, ale jeśli przyjrzysz mu się z bliska, odkryjesz coś przerażającego…

Zdjęcia sprzed dziesiątek lat mają zupełnie inny charakter niż współczesne fotografie. Wiele osób uważa, że czarno-białe zdjęcia miały duszę, były pełne nieopisanego uroku i tajemnicy. Trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza, że dziesiątki starych zdjęć wciąż jest tematem gorących dyskusji, nie tylko pasjonatów fotografii. 

Sprzęt fotograficzny początków XX wieku wymagał od pozujących długiego stania w bezruchu, dlatego ludzie z tamtego okresu na zdjęciach wyglądają czasem nienaturalnie, zbyt poważnie i dystyngowanie. Stare zdjęcia są dla nas fascynujące, ponieważ owiewa je nutka zagadkowości, która czasem zmienia się w całą symfonię pytań, dotyczących tego, co tak naprawdę znajduje się na fotografii.


mysterious hand pas


Jednym z tajemniczych starych zdjęć jest fotografia wykonana w 1900 roku, w fabryce bielizny w Belfaście. Uwiecznione pracownice zdają się wyglądać normalnie, a nawet bardziej swobodnie niż ogólnie ludzie fotografowani w tamtym czasie. Na pierwszy rzut oka wszystko jest ok, ale warto się przyjrzeć dokładnie, a zobaczy się coś zaskakującego.

Czy coś tutaj zwraca waszą uwagę?

mysterious hand (1)


Wszystkie dziewczęta na zdjęciu mają założone ręce, oprócz jednej po lewej stronie. Trzymając je w ten sposób mają schowane dłonie, więc skąd wzięła się dłoń ma ramieniu pracownicy siedzącej po prawej? Jedna z dziewcząt stwierdziła, że to oznaka obecności jej zmarłej babci.

Do kogo należy ta dłoń?

mysterious hand (2)


Dłoń bez właściciela znowu sprowokowała rozmowy o obecności duchów na starych zdjęciach, choć sceptycy są przekonani, że wszystkie czarno-białe fotki ze zjawami w tle, są wynikiem niedoskonałości techniki fotografii w I połowie XX wieku.

Dawne aparaty nie były tak czule i dokładne, dlatego czasem trudno odczytać to, co uwieczniły na kliszy

mysterious-hand-(3)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : firstforwomen.com

Reply