14 tajników szczęśliwego życia. Przekonaj się, jakie to proste!

W każdym przypadku czy jest ktoś bogaty czy biedny, młody czy stary chce być szczęśliwy. Chce odczuwać radość z każdego dnia i cieszyć się tym, co ma. Pozornie nie jest to łatwe, codziennie życie stawia przed nami dużo wyzwań i nieprzyjemnych sytuacji, wtedy czujemy, że nasze szczęście ucieka. Jednak jest na to kilka sposobów, by szczęście trzymało się nas kurczowo.

Sarah Hansen, psycholog pracująca z ludźmi w różnym wieku, zaobserwowała najczęstsze kłopoty ludzi i powody, dlaczego nie czują szczęścia. I sposoby, jak sobie z tym radzić.


Happy young woman with bicycle; Shutterstock ID 126656333; PO: aol; Job: production; Client: drone


1. Nie martw się

Martwienie się nie przynosi nic dobrego, traci się poczucie szczęścia, a nasz mózg pisze tragiczne scenariusze, które nigdy nie będą zrealizowane. Martwienie się nie przynosi nam działania, tylko zmartwienia.

DIGITAL CAMERA


2. Nie staraj się kontrolować wszystkiego i być perfekcjonistą

Pogódź się z tym, że nie dasz rady kontrolować i pilnować wszystkiego i wszystkich. Możesz kontrolować siebie, ale nie to jak inni nie podejdą do swoich obowiązków. Wiadomo, trzeba się starać, ale też czasem warto odpuścić.

5


3. Nie trzymaj urazy

Przechowując pretensje i urazy przez lata, zyskasz jedynie to, że będą zjadać tylko ciebie. Podczas kiedy ktoś już zapomniał, że ci dopiekł albo cię uraził, ty nadal się z tym gryziesz. A to zabiera właśnie twoje szczęście.

4


4. Przestań się porównywać do innych

To bardzo niezdrowy nawyk. Ona ma ładniejsze nogi, on ma do opowiedzenia jakąś ciekawą anegdotę. I co z tego, każdy jest sumą innych doświadczeń. Z pewnością ty też masz coś, co ktoś inny uważa za świetne. Przestań porównywać swoje szczęście do szczęścia innych i zajmij się własnym szczęściem.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifehack.org

Reply