Kiedy zobaczysz, w jakich warunkach mieszka ten człowiek, nieco inaczej spojrzysz na swoje życie. Zacznij doceniać to, co masz!

Często narzekamy, gdy jakieś sprawy nie idą po naszej myśli.

Denerwujemy się, gdy autobus się spóźnia, przywiezione jedzenie jest zimne, czy nasze ulubione buty właśnie się rozkleiły. Jesteśmy tak zajęci drobnymi problemami, że zapominamy o dużo ważniejszych rzeczach. Wiele ludzi na całym świecie zmaga się codziennie z większymi problemami. Nie mają co jeść, gdzie mieszkać i w czym chodzić.

Weźmy na przykład tego starego człowieka z Filipin. Życie naprawdę go nie rozpieszcza. W tak podeszłym wieku powinien mieć wygodne i bezpieczne mieszkanie oraz otaczać się kochającymi ludźmi a zamiast tego żyje w małym drewnianym pudełku. Pewien użytkownik Facebooka niejaki Xylenejoy Siarot udostępnił na swoim profilu, kilka zdjęć staruszka oraz jego drewnianego „domu”.

Pudełko zostało wykonane ze sklejki i worków ryżowych. Są umieszczone z przodu i z tyłu konstrukcji i pełnią funkcję zasłon. Prowizoryczny dom jest bardzo mały. Mężczyzna nie może się w nim swobodnie poruszać ani wygodnie spać. Filipińczyk cieszy się jednak, że ma jakikolwiek dach nad głową i nie śpi na gołej ziemi. Jego schronienie jest oddalone od reszty normalnych domostw. Mieszka obok lokalnej drogi, odseparowany od reszty ludności.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply