5 najciekwszych miejsc, których nigdy nie zwiedzisz. Wstęp tam mają tylko nieliczni

Świat jest pełen intrygujących zakątków, które są warte zwiedzenia, jednak nie do wszystkich zwykły śmiertelnik ma wstęp.

Takie miejsca są niedostępne z kilku powodów, znajduje się tam coś niezwykłego, co musi zostać chronione lub ludzie, którzy je posiadają, nie chcą, by ktoś je zwiedzał. Czasami chodzi o bezpieczeństwo osób odwiedzających, czasami o sekrety, jakie tam się kryją. I chociaż przyciągają turystów i poszukiwaczy przygód, to nadal pozostają odcięte i niedostępne. Miejsca na liście poniżej są niemożliwe do zobaczenia. Dlaczego? Dowiecie się z tekstu.

pexels-photo-26419

 

1. Mount Weather Emergency Operations Center, Virginia

Do tego kompleksu mają wstęp jedynie wysocy rangą urzędnicy państwowi USA. Jest to schronienie rządu w wypadku, gdyby doszło do zagrożenia jego bezpieczeństwa. Centrum jest ukryte we wnętrzu góry, można stamtąd dowodzić bezpieczeństwem całego kraju. W wielkim ośrodku są schowane oddziały pomocy i ratownictwa. Jest też dużo miejsca, by zmieścili się ludzie i niezbędne sprzęty. Wewnątrz panują bardzo surowe reguły i nie ma szans, żeby ktoś nieproszony tam się wemknął.

7726360-usahitmancom-1479189308-650-e5040f1082-1479806404

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply