Myślisz, że kupując tanią odzież oszczędzasz? Oto cztery powody, które przekonają Cię, że zakup tanich ubrań tak naprawdę jest nieopłacalny

Choć szata nie zdobi człowieka, to wszyscy pragną dobrze wyglądających ubrań, które dodadzą im urody.

Dlaczego ludzie zaczęli nosić ubrania? Z dwóch powodów: by osłonić nagie ciało przed zimnem i by je zakryć, ze względu na poczucie wstydu. A dlaczego ludzie pokochali noszenie ubrań? Ponieważ dobór odzieży stał się sposobem na pokazanie swojego charakteru czy stosunku do świata, a same wyroby tekstylne potrafią przypominać małe dzieła sztuki.

Ubrania są człowiekowi niezbędne do normalnego funkcjonowania, ale ich wybór może nastręczyć pewnych kłopotów. Przed zakupem jakiegoś elementu garderoby trzeba nie tylko podjąć decyzję, jaki chce się kolor, krój czy materiał, ale także zadecydować, gdzie na owe zakupy się udać. Do wyboru są tzw. markowe sieciówki w galeriach handlowych, markety, sklepy z krajową odzieżą i dyskonty.

Często o miejscu zakupu ubrań decydują ceny. Najniższy przedział cenowy nowych tekstyliów widać w dyskontach odzieżowych, ale czy kupowanie tam ubrań rzeczywiście pozwala zaoszczędzić pieniądze? Niestety tylko na chwilę, bo w dłuższej perspektywie ubieranie taniej odzieży, głównie chińskiej produkcji, jest nieekonomiczne.

Dlaczego lepiej zapłacić więcej za ubranie? O tym przeczytacie na kolejnych stronach artykułu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : huffingtonpost.com

Reply