Chciał kupić koszulkę za jedyne 2 Euro. Takiego rezultatu raczej się nie spodziewał

Chyba każdy z nas chciałby się ubierać tanio i elegancko. Na szczęście w dzisiejszych czasach możliwe jest nabycie ciekawego stroju za stosunkowo niewielkie pieniądze. 

Zwykle cieszymy się, gdy w nasze ręce wpadnie ładna bluza za kilka złotych. Wolimy jednak nie zauważać, że za niskimi cenami często kryje się dramat wielu ludzi.

koNa berlińskim Alexanderplatz przeprowadzono ciekawy eksperyment. Pojawił się tam automat, oferujący koszuli za jedyne 2 Euro. Po wrzuceniu pieniędzy maszyna wyświetlała film, pokazujący, jak wygląda los pracowników produkujących takie produkty. Pokazane zostały ich warunki pracy i drastycznie niskie pensje, jakie za nią otrzymują. Po obejrzeniu filmu klient został postawiony przed wyborem – kupić koszulkę czy przeznaczyć te pieniądze na cele charytatywne.

Celem akcji było oddanie hołdu ponad 1000 pracownikom, którzy zginęli podczas pożaru w fabryce odzieży Rana Plaza w Bangladeszu. Chcesz zobaczyć, jak mieszkańcy Berlina zareagowali na ten pomysł? Wystarczy zerknąć na filmik poniżej.

 

Jeśli spodobał Ci się ten pomysł – podziel się nim ze znajomymi na Facebooku. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube

Reply