Za tymi tatuażami nie kryje się tylko chęć ozdabiania ciała, ale też ukrycia smutnej przeszłości…

Tatuaże to nie tylko ozdobniki na ciele, czy też wyznania miłosne, z którymi trzeba żyć do końca życia. Wiadomo, żeby zrobić sobie dobry tatuaż, którego nie trzeba będzie się wstydzić za jakiś czas, trzeba zainwestować czas i pieniądze, a przede wszystkim pomyśleć. Tatuaże robimy sobie z różnej okazji, chcąc upamiętnić kogoś lub coś lub po prostu, bo nam się podobają. 

Czasami tatuaże mają swoje historie oraz skrywają blizny i dawne rany, które wiele znaczą. Właśnie tak jest w przypadku tatuaży poniżej, każdy z nich o czymś przypomina, jednocześnie to zakrywając.


1. Stare blizny już nie szpecą

„Podczas zajęć z gimnastyki w szkole miałem wypadek. Złamana ręka wymagała wielu operacji, a po nich pozostała wielka blizna, nie chciałem jej usuwać, bo była częścią mnie, ale chciałam jakoś ją zakryć. Tak powstał pomysł na ptaszka.”

1


2. Ukryte poparzenia

„W liceum dałam się namówić na głupi zakład. Pozostały po nim fatalne oparzenia. Tatuaż je ukrył.”

2


3. Ukryta blizna i bolesna przeszłość

„Przez lata tkwiłam w toksycznym związku z agresywnym partnerem. Wróciłam do niego nawet po tym, jak złamał mi rękę. Ale to już przeszłość. Pióro zakrywa bliznę, a jednorożec jest pamiątką po moim kuzynie, który popełnił samobójstwo.”

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : buzzfeed.com

Reply