Ci wariaci robią sobie tatuaże na powiekach! Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać?

Tatuaż jest znany od zamierzchłych czasów. W Biblii, w Księdze Kapłańskiej możemy znaleźć zapis mówiący o zakazie tatuowania ciała.

Jego pierwotnym znaczeniem były obrzędy rytualne, a na jego wykonanie mogli pozwolić sobie tylko nieliczni. Ozdoba tego typu była rozpowszechniona szczególnie w kulturach polinezyjskich, samoańskich czy maoryskich. Tatuaże świadczyły także o klasyfikacji w hierarchii mafii (Triada, Yakuza).

W Europie i Ameryce tatuaże przez długie lata kojarzyły się ze świadkiem przestępczym i subkulturą więzienną. Później stały się modne. Dziś studia tatuażu nie narzekają na brak klientów i poszerzają swoją ofertę o coraz to ciekawsze wzory. Co jakiś czas promowana jest moda na nowe motywy. Kiedyś bardzo popularne były smoki i tribale, obecnie mało kto decyduje się na takie wzory.

Panowie chętnie wybierają tatuaże azteckie czy polinezyjskie, zaś panie decydują się na subtelne geometryczne wzory, motywy piór, jaskółek czy kwiatów. Zmienia się również moda na umiejscowienie tatuażu. Kiedyś robiono je głównie na ramionach i na klatce piersiowej, dziś spotkać ją można na całym ciele, także w jego najbardziej intymnych zakątkach. Coraz częściej tatuuje się uszy, podniebienia, języki, wargi oraz miejsca intymne.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply