7 tatuaży, za którymi stoją poruszające historie. Każdy z nich ma wielkie znaczenie nie tylko dla właścicieli

Ludzie robią sobie tatuaże z wielu powodów, wiele z nich jest ważniejszych niż tylko ozdabianie ciała.

Tatuaże, które wcześniej zarezerwowane były dla specyficznych grup społecznych i kojarzone jednoznacznie, dziś zmieniły swoje miejsce w kulturze. Nikogo  nie dziwią już tatuaże w widocznych miejscach. Chociaż nadal jest cześć konserwatywnych ludzi, którzy uważają je za niestosowne i oceniają właścicieli negatywnie, uważając, że do pewnych zawodów tatuaże po prostu nie pasują.

Jednak obecnie tatuaże są zupełnie inne niż jeszcze te przed laty. Zajmują się nimi profesjonalni artyści, którzy potrafią stworzyć na ciele dzieła sztuki. Piękne grafiki, ozdobne napisy – praktycznie wszystko, co można sobie wymarzyć. Mężczyźni i kobiety w różnym wieku decydują się na ozdabianie swojego ciała na różne sposoby. A argumenty, że nie dostanie się przez to pracy czy na starość będzie się wyglądało śmiesznie, przestały być znaczące.

Część osób traktuje tatuaż, jako ozdobę lub sposób pokazania tego, co się lubi, swojego stylu. Jednak wiele osób, zdając sobie sprawę z trwałości tatuażu, honoruje nim lub upamiętnia ważne wydarzania w życiu. Narodziny dziecka, zwycięstwo w walce z chorobą, dobre i smutne wydarzenia. By spojrzenie na tatuaż było przypomnieniem.

Każdy tatuaż ma jakieś znaczenie, nie tylko dla właścicieli, ale też dla bliskich, którzy zostali w ten sposób uhonorowani. Chociaż czasami się to kończy usuwaniem z imienia ukochanej po rozwodzie, to na szczęście częściej jest to wspaniała i długotrwała pamiątka.  Oto 7 tatuaży z historiami, które poruszają.

Ku pamięci dziecka, które nigdy nie urośnie

Nathan urodził się jako wcześniak, nie miał szans na przeżycie. Jego mam postanowiła odbić sobie jego stópki, potem na pamiątkę wykonała tatuaż, by zawsze był przy niej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply